1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Skoczowie oraz skoczowskie Miejskie Centrum Kultury „Integrator” – czyli obie instytucje kultury działające na terenie gminy Skoczów – nawiązały dodatkową współpracę w ramach nowej akcji promocyjnej „wSkocz do Kultury”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców gminy do zapisania się do biblioteki, a także korzystania z oferty Teatru Elektrycznego – miejsca, które nawet w dzisiejszych, nowoczesnych czasach zachowało urok małego, miejskiego kina, niedostępny w dużych, wielosalowych i zatłoczonych kinach komercyjnych rozsianych po galeriach handlowych.

 

Co łączy książki oraz filmy? Otóż bardzo wiele! W końcu nie sposób zliczyć, ile filmów powstało na podstawie literackiego pierwowzoru. Od samego początku kina literatura była kopalnią pomysłów dla scenarzystów i reżyserów, z której zawsze chętnie korzystali. Z drugiej strony – zarówno czytanie książek, jak i oglądanie filmów, są najbardziej popularnymi sposobami spędzania wolnego czasu. Stąd właśnie pomysł na wspólną akcję promocyjną biblioteki i kina. Ale to nie jedyne powody...

 

- Chociaż skoczowska biblioteka może się pochwalić dużą liczbą czytelników i odwiedzin, a czytelnictwo w Skoczowie od lat znajduje się na bardzo wysokim poziomie, nadal są osoby, które nie zdają sobie sprawy, że w naszej gminie w ogóle istnieje taka instytucja. Są też mieszkańcy, którzy kiedyś korzystali z naszej biblioteki, na przykład w czasach szkolnych, ale od dawna, z różnych powodów, już nas nie odwiedzają. Dlatego, mimo że od lat na bieżąco współpracujemy z MCK „Integrator”, wyszliśmy z propozycją zawiązania dodatkowej współpracy w ramach nowej akcji promocyjnej „wSkocz do Kultury”. Akcja z jednej strony przypomni mieszkańcom o nas i o pięknych chwilach spędzonych w naszej placówce, a z drugiej strony, poinformuje osoby, które o nas nie wiedzą, że tutaj jesteśmy, działamy i na nich czekamy. Biblioteka jest bezpiecznym, kreatywnym miejscem, w którym można bezpłatnie i miło spędzić czas, wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, odstresować się, a przede wszystkim – znaleźć kilkadziesiąt tysięcy książek o każdej możliwej tematyce, a w tym oczywiście wiele nowości wydawniczych. Dlatego warto nas odwiedzać jak najczęściej – mówi Marcin Wieczorek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie.

 

Również skoczowski Teatr Elektryczny ma wiele do zaoferowania mieszkańcom gminy – i nie chodzi tutaj tylko o filmy!

 

- Myślę, że wspólna akcja ma wiele zalet. Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno biblioteka zyska więcej czytelników, jak i kino – widzów. Teatr Elektryczny jest fantastycznym miejscem na spędzenie popołudnia. W repertuarze każdy z miłośników dobrego kina znajdzie ulubione gatunki filmów – poczynając od komedii, horrorów, thrillerów, dramatów, a na filmach przygodowych, familijnych i skierowanych specjalnie do najmłodszej widowni barwnych animacjach kończąc. Jako jednosalowe kino, nie zawsze dysponujemy premierowymi tytułami, ale za to rekompensatą dla widzów stanowią stałe cykle filmowe, które zdecydowanie przyciągają szerszą publiczność ceną i tematyką. Mam tutaj na myśli „Kino kobiet”, „Seans konesera”, czy też retrospektywy: „Krótką Historię Polskiego Kina” i „Sto lat Warner Bros.”. Jako współorganizatorzy akcji gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w niej, śledzenia naszego repertuaru oraz wydarzeń odbywających się w kinie, takich jak chociażby wspaniałe prelekcje podróżnicze – mówi Edyta Molęda, zastępca dyrektora MCK „Integrator” w Skoczowie.

 

Poza plakatami, które będzie można znaleźć w przestrzeni miejskiej Skoczowa oraz informacjami w mediach, ważnym elementem akcji będzie plansza wyświetlana przed seansami filmowymi w Teatrze Elektrycznym, zachęcająca widzów do zapisania się do biblioteki, a także specjalne ulotki z repertuarem kina, które trafią do czytelników biblioteki wraz z wypożyczonymi książkami. I właśnie na te ulotki szczególnie warto zwrócić uwagę, ponieważ… można dzięki nim otrzymać darmowy karnet do kina! Poniżej podajemy, co trzeba zrobić, by mieć szansę właśnie na taki wyjątkowy prezent!

 

  1. Zapisz się do Biblioteki Publicznej w Skoczowie (chyba że już jesteś jej czytelnikiem i posiadasz skoczowską Kartę Biblioteczną).
  2. Wypożycz dowolną książkę w Bibliotece Publicznej w Skoczowie, do której otrzymasz w komplecie repertuar kinowy na dany miesiąc (z czerwoną winietką).
  3. Wpisz w ulotkę repertuarową swoje dane.
  4. Wybierz się na dowolny film do Teatru Elektrycznego w Skoczowie i po zakupie biletu wrzuć ulotkę do urny znajdującej się w kasie kina.
  5. Na koniec miesiąca odbędzie się losowanie! Osoba, która zostanie w ten sposób wylosowana, otrzyma dwa karnety na dowolny seans w Teatrze Elektrycznym do wykorzystania do końca roku, o czym zostanie indywidualnie poinformowana. UWAGA! Warunkiem otrzymania bezpłatnych karnetów jest okazanie skoczowskiej Karty Bibliotecznej!

 

Zachęcamy do skorzystania z akcji i odwiedzenia zarówno skoczowskiej biblioteki, jak i skoczowskiego kina. Zwłaszcza że obie te instytucje są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne!

 

Grafika przedstawia plakat akcji wSkocz do Kultury

 

Grafika przedstawia plakat akcji wSkocz do Kultury

Zapisz się do biblioteki i... skocz na film!

03 października 2023

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie