1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

Wojciech Widłak, autor wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci, był gościem kolejnego spotkania w Filii nr 1 naszej biblioteki, które odbyło się 12 października. Pisarz opowiedział o swojej pracy oraz pracy ilustratorów jego książek. Zaprosił jednocześnie uczestników do zabawy z wyobraźnią. Przedstawiał zdjęcia kolejnych etapów powstawania ilustracji do książki o przygodach Pana Kuleczki, wykonanych przez Elżbietę Wasiuczyńską i razem z dziećmi próbował odgadnąć, co może przedstawiać np. jedno maźnięcie farbą, kropka, kilka kolorowych pasm, z których stopniowo, na kolejnych slajdach, zaczęła powstawać zaskakująca barwa ilustracja. Te zgadywanki bardzo podobały się dzieciom, które wymyślały nawet nowe określenia.

 

Spośród serii pogodnych, ciepłych książek o przygodach Pana Kuleczki i jego przyjaciół, nasz gość przeczytał dzieciom jedno z opowiadań i przedstawił jego bohaterów. Pomagały mu w tym rekwizyty postaci, które przyniósł. Pokazał także maskotkę Wesołego Ryjka, sympatycznego prosiaczka, którego przygody opisał w serii książek dla najmłodszych „Wesoły Ryjek”. Dzieciom spodobali się nowi bohaterowie i ich przygody. Na pamiątkę postanowiły zrobić sobie zdjęcie z Wojciechem Widłakiem i Panem Kuleczką, a także odebrać pamiątkowy autograf autora.

 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Spotkania #wbibliotece" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Zdjęcie przedstawia Wojciecha Widłaka podczas spotkania autorskiego

Zabawa w skojarzenia

15 października 2021

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie