1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.

3 września w całym kraju, w tym także w Skoczowie, odbyła się ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie". Akcja, zainicjowana w 2012 r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a następnie kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką, została zorganizowana już po raz 11. W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza (w 200 rocznicę pierwszego wydania tomu). 

 

Wśród gości, którzy tego dnia pojawili się w naszej bibliotece, by przeczytać fragment dzieła Mickiewicza, byli między innymi: burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, jego zastępca Andrzej Bubnicki, radne Rady Miejskiej Skoczowa Maria Brodniewicz i Lucyna Bocek, a także Edyta Molęda (zastępca dyrektora MCK "Integrator" w Skoczowie), Rozalia Wawronowicz (kierownik Muzeum im. G. Morcinka w Skoczowie) oraz Tomasz Kosyk (naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Skoczowie). Wszystkich zebranych przywitał dyrektor naszej placówki Marcin Wieczorek. Dalszą część spotkania poprowadziła aktorka Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie Joanna Litwin, która wraz z prowadzonymi przez siebie młodymi aktorami ze Śląska Cieszyńskiego przedstawiła kilka scenek aktorskich na podstawie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

 

Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko podczas czytania fragmentu ballady Adama Mickiewicza w ramach Narodowego Czytania 2022

 

Za nami Narodowe Czytanie 2022

05 września 2022

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie