1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością informujemy, że od 1 lipca regały Centrali naszej biblioteki przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie znowu będą dla Was dostępne! Obecna sytuacja epidemiologiczna oraz aktualne rozporządzenie rządu pozwalają nam na częściowe zluzowanie obostrzeń - z czego też chętnie skorzystamy. Oczywiście nadal musimy pamiętać, że zagrożenie związane z koronawirusem jeszcze nie minęło, dlatego przed odwiedzeniem nas prosimy o zapoznanie się ze znajdującymi się poniżej zasadami, dzięki którym korzystanie z biblioteki będzie bezpieczne.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĘGOZBIORU CENTRALI BIBLIOTEKI OD 1 LIPCA 2021 R.:

  • obowiązuje limit osób, które mogą jednocześnie przebywać w poszczególnych działach biblioteki. Dla Wypożyczalni dla dorosłych wynosi on obecnie 6 osób, a dla Oddziału dla dzieci i młodzieży - 4 osoby,
  • każda osoba wchodząca do biblioteki musi posiadać prawidłowo założoną maseczkę (zakrywającą usta i nos),
  • przed wejściem do danego działu należy zdezynfekować ręce,
  • ponieważ jednym z wymogów udostępnienia wolnego dostępu do regałów jest stałe kontrolowanie liczby osób przebywających w danym dziale (na co nie mamy wpływu), ze względów porządkowych przygotowaliśmy dwa rodzaje plakietek - po jednym na każdy dział Centrali. Każda osoba przed wejściem do danego działu zobowiązana jest do pobrania właściwej plakietki. Brak dostępnych plakietek oznacza, że w danym dziale przebywa aktualnie maksymalna liczba osób - w takim wypadku należy poczekać aż zwolni się miejsce. Po opuszczeniu danego działu plakietkę należy odłożyć.
  • Czytelnia oraz Kącik Malucha pozostają nieczynne do odwołania.

 

Jednocześnie informujemy, że jak co roku Centrala oraz filie naszej biblioteki w lipcu i sierpniu będą dostępne dla Czytelników od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

WOLNY DOSTĘP DO REGAŁÓW W CENTRALI

25 czerwca 2021

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie