1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

19 maja w Czytelni naszej biblioteki odbyło się niecodzienne spotkanie przeznaczone dla skoczowskiej młodzieży - "Czytamy i słuchamy bez wzroku". Gościem spotkania był zaprzyjaźniony z naszą biblioteką Andrzej Koenig - niewidomy dziennikarz portalu OX.pl, a także laureat regionalnego etapu konkursu "Idol 2023" w kategorii "Media", organizowanego przez Fundację "Szansa dla Niewidomych".

 

Prelegent opowiedział uczestnikom spotkania, jak po utracie wzroku musiał na nowo nauczyć się żyć, przytaczając ciekawe anegdoty ze swojego życia. Przybliżył też historię powstania alfabetu dla niewidomych i pokazał, że istnieją książki dla niewidomych oraz audiobooki, dzięki którym można zapoznawać się z literaturą, udowadniając tym samym, że pomimo braku wzroku nie jest się wykluczonym z życia społecznego i kulturalnego. Wskazał również na różnicę w uczeniu się osób od urodzenia niewidomych oraz tych, którzy stracili wzrok w późniejszym wieku, a także poinformował młodzież, jak zachować się, gdy spotka się osobę niewidomą.

 

Zdjęcie przedstawia Andrzeja Koeniga podczas spotkania z młodzieżą

Spotkanie z Andrzejem Koenigiem

23 maja 2023

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie