1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dariuszem Bożkiem, autorem powieści "Miłość w korporacji". Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00 w Centrali biblioteki przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie.

 

Autor od urodzenia mieszka w Bielsku-Białej, a z wykształcenia jest psychologiem klinicznym i... technikiem budowy silników spalinowych. O swojej książce pisze tak:

 

„Miłość w Korporacji”, mimo tego, że ląduje w kategoriach ROMANS, romansem nie jest. Jest raczej anty-romansem lub kpiną z romansu. Osoby lubiące romantycznie rozwijające się historie, ze szczęśliwym happy endem, z miłością do grobowej deski, która wszystko przezwycięża, sympatycy dwóch odnajdujących się w okrutnym świecie połówek, mogą poczuć się zniesmaczeni lub rozczarowani moją książką. Tak samo kobiety (za szufladkowanie), mężczyźni (za głównego bohatera), Pan Czesław, czy też Zdzisław (za to, że Meredith przywiązała go do kaloryfera w biurze zarządu), osoby starsze (za moherową dolinę), osoby religijne (za Różę, która wyważa królewską bramę do świadomości Janusza psychologicznym fallusem, krzycząc „Alleluja i do przodu”); sympatycy pewnego radia z północy Polski (za drobne złośliwości pod adresem jego dyrektora); osoby lubiące sceny erotyczne (za to, że w książce jedyną scenę erotyczną ocenzurowałem); psychologowie (za psychologów w książce, którzy są bardziej „szaleni” od swoich klientów); osoby lubiące ładne melodie (za kakofonię dźwięków w towarzyszącym książce utworze „Moja dupa płonie” Mr. Bungle.); osoby, które chciałyby, żeby główny bohater był złym mafiozem, którego odmieni kobieca miłość, za Janusza, który jest dobry, dupowaty i musi odmieniać się sam. Jeżeli lubisz ładne historie, toczące się w granicach zdrowego rozsądku, siejące dobrą energię i harmonię, to ta książka nie jest dla Ciebie. Nie kupuj jej."

 

Grafika przedstawia plakat spotkania autorskiego z Dariuszem Bożkiem

Spotkanie autorskie z Dariuszem Bożkiem

04 listopada 2022

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie