1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

20 lutego Biblioteka Publiczna w Skoczowie gościła Andrzeja Otczyka – wieloletniego redaktora i sekretarza redakcji „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”, a także pisarza. Spotkanie odbyło się z okazji premiery najnowszej książki autora „Wzgórze doskonałych”, będącej fabularyzowanym reportażem historycznym nawiązującym do dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się we Francji w XIII w. – czyli w czasach, gdy papież Innocenty III ogłosił jedyną na naszym kontynencie krucjatę przeciwko innowiercom, w tym wypadku katarom (albigensom). Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o katarach, a także poznać tło historyczne jednego z ostatnich akordów krucjaty, czyli zdobycia twierdzy Montsegur oraz spalenia ponad dwustu jej obrońców.

 

Andrzej Otczyk ukończył polonistykę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a następnie Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez całe zawodowe życie pracował jako dziennikarz – w redakcji „Kroniki Beskidzkiej”, „Czasu Krakowskiego” oraz „Expressu Wieczornego”. W latach 1995-2012 był sekretarzem redakcji „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. „Wzgórze doskonałych” to jego trzecia publikacja książkowa.

 

Zdjęcie przedstawia prelegenta Andrzeja Otczyka podczas spotkania z czytelnikami.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Otczykiem

24 lutego 2020

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie