1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

Co oznacza słowo „kosmos”? Czy można zobaczyć gwiazdę w środku dnia? Jakie planety krążą wraz z Ziemią wokół Słońca? Ile waży skafander kosmonauty i czy cukierki latają w kosmosie? Odpowiedzi na te i podobne pytania poznały dzieci z grup „Misie” i „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego nr 3 w Skoczowie podczas odwiedzin w Filii nr 1 naszej biblioteki. Przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne, wysłuchały bajki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w kosmosie” oraz zaśpiewały wspólnie piosenkę o planetach naszego Układu Słonecznego.

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ naszą skoczowską filię odwiedziły także dzieci z grupy „Poziomki” z Przedszkola Publicznego nr 3 w Skoczowie, a to spotkanie było poświęcone środkom transportu. Przedszkolaki wysłuchały bajek Urszuli Kozłowskiej „Pracowite maszyny” oraz Elżbiety Wójcik „Na budowie”, a także próbowały odgadnąć poprawne odpowiedzi na zagadki o pojazdach. Zaśpiewały również piosenkę o małym samochodziku oraz obejrzały krótkie filmy edukacyjne dla dzieci o środkach transportu. Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje o nowoczesnych, szybkich pociągach.

 

Zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków podczas odwiedzin w Filii nr 1 w Skoczowie

O kosmosie i pojazdach

01 marca 2023

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie