1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że nadal trwa kampania „Mała książka – wielki człowiek”, organizowana przez Instytut Książki

i skierowana do przedszkolaków. Nasza biblioteka uczestniczy w programie od jego pierwszej edycji, która miała miejsce w roku 2017. Celem akcji, w którą oczywiście chętnie się włączyliśmy, jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki wraz z dzieckiem i codzienne czytanie z nim. Każdy przedszkolak, który zostanie zapisany do biblioteki, otrzyma specjalną Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika, na której będzie zbierać naklejki podczas kolejnych wizyt w bibliotece. Po zebraniu kompletu naklejek mały czytelnik otrzyma specjalny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

 

W Wyprawce znajduje się książka z cyklu „Pierwsze czytanki dla...”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także specjalna broszura dla rodziców, przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z odwiedzania biblioteki.

 

Warto wspomnieć, że w kampanii uczestniczy kilka tysięcy bibliotek z całego kraju, więc oczywiście nas nie mogło zabraknąć w ich gronie! Aby skorzystać z programu, wystarczy odwiedzić Centralę naszej biblioteki przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie i zapytać o Wyprawkę bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży.

 

Nie taka mała książka...

03 marca 2023

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie