1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

28 sierpnia skoczowscy bibliotekarze zaprosili mieszkańców partnerskich gmin Skoczowa i Hrádka na... wycieczkę rowerową! Trasa rozpoczęła się w Skoczowie i prowadziła przez sołectwa Kiczyce, Kowale, Pierściec, Ochaby, Międzyświeć oraz Wiślica, a zakończyła się w Wilamowicach, gdzie w 2019 roku, w ramach projektu „Hrádek i Skoczów. Współpraca ponad granicami”, powstała nowa wiata rekreacyjna. Miejsce docelowe nie było przypadkowe, ponieważ niecodzienna akcja została zorganizowana w ramach innego projektu – „Aktywne spędzanie wolnego czasu w Hrádku i Skoczowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński-Tĕšínské Slezsko i budżetu państwa, którego Biblioteka Publiczna w Skoczowie jest jednym z partnerów.

 

U celu uczestnicy wycieczki, do których dołączyli także mieszkańcy sołectwa na czele z sołtysem Wilamowic Ryszardem Drózdem oraz grupa nordic walking pod przewodnictwem radnej Rady Miejskiej Skoczowa Marii Brodniewicz, mogli odpocząć, a także skosztować smakołyków przygotowanych specjalnie z tej okazji przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach. Kolejne działania w ramach projektu to prelekcje dla młodzieży dotyczące bezpieczeństwa, m.in. w górach

 

Zdjęcie przedstawia uczestników wycieczki rowerowej podczas spotkania w Wilamowicach

Na rowerze z bibliotekarzami

03 września 2021

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie