1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

17 listopada w naszej bibliotece odbyło się zebranie jury w celu wyłonienia zwycięzców w naszym konkursie "Morcinek... w komiksie". Sam konkurs został ogłoszony 1 lipca w związku z ustanowieniem przez Radę Miejską Skoczowa roku 2021 Rokiem Gustawa Morcinka i trwał do końca października.

 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nie tylko z gminy Skoczów, a zadaniem uczestników było przygotowanie komiksu na podstawie baśni i legend spisanych przez Gustawa Morcinka. Wybór danej legendy pozostawiliśmy w gestii uczestników konkursu, natomiast samo zadanie do najłatwiejszych nie należało - głównie z tego powodu, że podstawowym warunkiem było zachowanie właśnie tradycyjnego układu komiksowego, czyli podziału stron na komiksowe kadry zawierające zarówno rysunki, jak i dymki z tekstem, a sama praca musiała zawierać minimum 4 plansze formatu A4 (okładka plus minimum trzy plansze zawierające wybraną historię). Mimo to spłynęło do nas bardzo dużo pięknych prac! Niestety, część nich nie spełniła podanych w regulaminie wymogów, skutkiem czego musiały zostać zdyskwalifikowane, a nad pozostałymi pochyliło się jury w składzie: Marcin Wieczorek - dyrektor naszej biblioteki, Agnieszka Szklana - bibliotekarka z Oddziału dla dzieci i młodzieży naszej biblioteki, Edyta Molęda - kierownik Teatru Elektrycznego w Skoczowie, Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum im. G. Morcinka w Skoczowie oraz Dorota Noszka reprezentująca Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie.

 

Zadanie jury było bardzo trudne, a dyskusja burzliwa, ale ostatecznie zdecydowano o przyznaniu dwóch miejsc pierwszych oraz trzech wyróżnień. W związku z tym (i z prawdziwą przyjemnością) ogłaszamy zwycięzców naszego konkursu!

 

Kategoria "Klasy 1-4":

- wyróżnienie: Nils Byrdziak (rysunki i scenariusz, legenda "O zapadniętym mieście Piekiełku")

 

Kategoria "Klasy 5-8"

- I miejsce: Maria Tobiczyk (rysunki i scenariusz, legenda "O tym, jak śmierć była matką chrzestną")

- wyróżnienie: Anna Krzempek (rysunki i scenariusz, legenda "O zapadniętym mieście Piekiełku")

 

Kategoria "Szkoły ponadpodstawowe"

- I miejsce: Oleksandra Lukash (rysunki i scenariusz, legenda "O śpiących rycerzach na Czantorii")

- wyróżnienie: Hanna Piecha (rysunki i scenariusz, legenda "O tym, jak śmierć była matką chrzestną").

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Wkrótce skontaktujemy się ze zwycięzcami w celu ustalenia terminu odbioru nagród, natomiast w przyszłym tygodniu na naszym profilu na Facebooku rozpoczniemy prezentację zwycięskich prac. Dziękujemy za udział w konkursie!

 

Zdjęcie przedstawia prace, które zwyciężyły w konkursie Morcinek... w komiksie

Konkurs komiksowy rozstrzygnięty!

18 listopada 2021

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie