1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

Drodzy Czytelnicy! W związku z wieloma Waszymi pytaniami informuję, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia naszej biblioteki, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Biblioteka była zamknięta dla Czytelników przez blisko 2 miesiące i był to dla nas bardzo trudny czas. Wiemy, że dla Was także. Dlatego nie możemy już doczekać się ponownego spotkania z Wami. Zanim to jednak nastąpi, musimy się do tego odpowiednio przygotować.

 

Zdjęcie przedstawia dyrektora Biblioteki Publicznej w Skoczowie Marcina Wieczorka.Dokładną datę otwarcia biblioteki dla Czytelników podamy w najbliższych dniach, ponieważ przede wszystkim musimy dostosować się do wytycznych Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r., komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie wznowienia działalności niektórych instytucji kultury, a także zaleceń Biblioteki Narodowej. Dla nas szczególnie istotne jest wdrożenie odpowiednich procedur, dzięki którym korzystanie z biblioteki będzie dla Was bezpieczne. Z pewnością jeszcze przez pewien czas nie wszystko będzie funkcjonować tak, jak pamiętamy to z czasów sprzed pandemii, jednak najważniejszy jest fakt, że wracamy do wypożyczania książek – czyli podstawowego zadania wszystkich bibliotek publicznych.

 

Zachęcam do obserwowania naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej, gdzie wkrótce pojawią się informacje odnośnie nowych zasad korzystania z naszego księgozbioru. Zmian będzie sporo, ale tylko dostosowanie się do nich pozwoli nam na zachowanie bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych. Dlatego proszę o zapoznanie się z nowymi wytycznymi oraz stosowanie się do nich, dzięki czemu nasza skoczowska biblioteka znowu będzie mogła funkcjonować w miarę normalnie.

 

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie

Marcin Wieczorek

KOMUNIKAT DYREKTORA BIBLIOTEKI

03 maja 2020

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie