1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

14 października nasza biblioteka zaprosiła Czytelników na kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszym gościem był Mariusz Jancarczyk - pochodzący ze Skoczowa autor książki "Pióro z obrazu Malczewskiego". Spotkanie poprowadził dyrektor naszej jednostki Marcin Wieczorek, a podczas rozmowy uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat inspiracji autora, fabuły i głównego bohatera książki, a także kolejnych planów wydawniczych Mariusza Jancarczyka. W tej chwili możemy już zdradzić, że "Pióro z obrazu Malczewskiego" to pierwsza część trylogii, a tom drugi jest już na ukończeniu i pojawi się prawdopodobnie w przyszłym roku.

 

Dziękujemy naszym Czytelnikom za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 28 października - również w Centrali naszej biblioteki przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie. Tym razem będzie to druga odsłona cyklu "Byli wśród nas", który prowadzi w naszej bibliotece skoczowska historyk Halina Szotek, a bohaterem prelekcji będzie prof. dr Paweł Tendera.

 

Zdjęcie przedstawia Mariusza Jancarczyka oraz dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas spotkania autorskiego

INSPIRACJĄ BYŁ MALCZEWSKI...

17 października 2022

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie