1. pl
  2. cs
Grafika prezentuje logo biblioteki.
Zdjęcie przedstawia burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko i dyrektora biblioteki Marcina Wieczorka podczas Narodowego Czytania 2020.

22 września zapraszamy do Centrali naszej biblioteki na spotkanie autorskie z Witoldem Turantem i Anną Gurbicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Czytelni biblioteki.

 

Witold Turant jest emerytowany dziennikarze radiowym, poetą, prozaikiem oraz tłumaczem. Jest autorem kilku tomików wierszy, laureatem konkursu poetyckiego „O Złotą Piastowską Wieżę”, autorem tomu opowiadań „Przygoda na Tylnej Mariackiej”, prozy wspomnieniowej „Miasto z przypadku”, powieści „Metapolis” oraz tomu esejów, szkiców i opowiadań „Uśmiechnięta ryba historii”. Publikuje w „Śląsku”, wrocławskiej „Odrze” oraz na łamach „Twórczości”. Od trzydziestu ośmiu lat mieszka w Górkach Wielkich.

 

Autor przed ponad rokiem nawiązał współpracę z ukraińską nauczycielką Anną Gurbicz z Dniepru, absolwentką Instytutu Pedagogicznego w Melitopolu i w ten sposób powstał „Dziennik zdruzgotanego życia” - odcinkowa opowieść o życiu cywilnej ludności, zwłaszcza kobiet, w dramatycznych wojennych warunkach na Ukrainie. Opowieść składa się z zapisów rozmów telefonicznych oraz e-mailowej i sms-owej korespondencji Witolda Turanta i Anny Gurbicz. Niebawem pojawi się też książka obojga współpracujących autorów pod tym samym tytułem.

 

Grafika przedstawia plakat zapowiadający spotkanie autorskie

Dziennik zdruzgotanego życia

26 sierpnia 2023

Biblioteka Publiczna w Skoczowie

ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów,

tel.: +48 33 853 34 25

e-mail: biblioteka@bp.skoczow.pl

© 2020 Biblioteka Publiczna w Skoczowie