KOMUNIKAT DYREKTORA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SKOCZOWIE

3 maja 2020

Zdjęcie przedstawia dyrektora biblioteki Marcina WieczorkaDrodzy Czytelnicy! W związku z wieloma Waszymi pytaniami informuję, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia naszej biblioteki, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Biblioteka była zamknięta dla Czytelników przez blisko 2 miesiące i był to dla nas bardzo trudny czas. Wiemy, że dla Was także. Dlatego nie możemy już doczekać się ponownego spotkania z Wami. Zanim to jednak nastąpi, musimy się do tego odpowiednio przygotować.

Dokładną datę otwarcia biblioteki dla Czytelników podamy w najbliższych dniach, ponieważ przede wszystkim musimy dostosować się do wytycznych Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r., komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie wznowienia działalności niektórych instytucji kultury, a także zaleceń Biblioteki Narodowej. Dla nas szczególnie istotne jest wdrożenie odpowiednich procedur, dzięki którym korzystanie z biblioteki będzie dla Was bezpieczne. Z pewnością jeszcze przez pewien czas nie wszystko będzie funkcjonować tak, jak pamiętamy to z czasów sprzed pandemii, jednak najważniejszy jest fakt, że wracamy do wypożyczania książek – czyli podstawowego zadania wszystkich bibliotek publicznych.

Zachęcam do obserwowania naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej, gdzie wkrótce pojawią się informacje odnośnie nowych zasad korzystania z naszego księgozbioru. Zmian będzie sporo, ale tylko dostosowanie się do nich pozwoli nam na zachowanie bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych. Dlatego proszę o zapoznanie się z nowymi wytycznymi oraz stosowanie się do nich, dzięki czemu nasza skoczowska biblioteka znowu będzie mogła funkcjonować w miarę normalnie.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie
Marcin Wieczorek