Spotkanie autorskie z Andrzejem Otczykiem

4 lutego 2020

Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Otczykiem, wieloletnim redaktorem i sekretarzem redakcji „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego (czwartek) o godz. 17.00 w Czytelni biblioteki i będzie połączone z promocją jego najnowszej książki „Wzgórze doskonałych”.

Andrzej Otczyk urodził się w 1953 r. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez całe życie zawodowe pracował jako dziennikarz – w redakcji „Kroniki Beskidzkiej”, „Czasu Krakowskiego” oraz „Expressu Wieczornego”. Współpracował też z wieloma gazetami i czasopismami lokalnymi oraz ogólnopolskimi. W latach 1995-2012 był sekretarzem redakcji w „Głosie Ziemi Cieszyńskiej”. „Wzgórze doskonałych” to jego trzecia publikacja książkowa, będąca fabularyzowanym reportażem historycznym, którego akcja toczy się w czasach, gdy rodziła się inkwizycja.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w bibliotece lub za pomocą numeru telefonu 33 853 34 25.

Plakat: spotkanie autorskie z Andrzejem Otczykiem