Skoczowska Teatroteka

20 sierpnia 2019

Biblioteka Publiczna w Skoczowie od września do listopada będzie realizować projekt „Skoczowska Teatroteka”. Jego celem jest przeprowadzenie działań kulturalnych skupionych wokół teatru, literatury i kultury, adresowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu w Skoczowie odbędą się spektakle teatralne Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, przedstawienia dla dzieci w wykonaniu Teatru Bajkowe Skarbki Śląska oraz Studia Teatralnego Krak-Art., a także pokaz parateatralny „Latarnia Magiczna” Teatru Księżyc. Ponadto skoczowska biblioteka zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży, których gośćmi będą Teatr Lalek Marka Żyły (warsztaty lalkarskie) oraz aktorka Joanna Litwin (warsztaty logopedyczne).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wszyscy zainteresowani proszeni są o wcześniejsze zapisy pod numerem 33 853 34 25 bądź bezpośrednio w siedzibie biblioteki. Szczegółowe informacje oraz wejściówki można uzyskać w centrali Biblioteki Publicznej w Skoczowie przy ul. Mickiewicza 9.

Plakat: Skoczowska Teatroteka