Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

26 czerwca 2019

Biblioteka Publiczna w Skoczowie obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia placówki. Z tej okazji Filia nr 1 w Skoczowie zaprosiła młodzież do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem był plakat przedstawiający 70-lecie biblioteki.

Uczestnicy zmierzyli się z niełatwym zadaniem. W efekcie powstało mnóstwo ciekawych prac, w których sposób przedstawienia tematu ograniczony był jedynie wyobraźnią twórcy. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania! Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu pierwszego miejsca Zuzannie Szostok. Na miejscu drugim uplasowała się Nikola Krużołek, zaś trzecia nagroda powędrowała do Roksany Kisiały. Jury przyznało też wyróżnienie, które otrzymała Natalia Górniok.

25 czerwca w siedzibie Filii nr 1 przy ul. Bielskiej 34 w Skoczowie odbyło się rozdanie nagród w konkursie. Wręczali je dyrektor biblioteki Marcin Wieczorek oraz nauczycielka plastyki Karina Szewczyk.

– Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy bardzo poważnie podeszli do zadania. Cieszy mnie, że tak wielu młodych ludzi zainteresowało się konkursem i wzięło w nim udział, mimo że zbliżał się koniec roku szkolnego, a z nim sprawdziany i egzaminy. Mamy w Skoczowie bardzo utalentowaną młodzież, a ten konkurs tylko to potwierdził – mówi Marcin Wieczorek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie. – Dziękujemy również Karinie Szewczyk za ogromną pomoc w przeprowadzeniu konkursu oraz pracę w komisji konkursowej.

 

Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu plastycznego z okazji 70-lecia Biblioteki Publicznej w Skoczowie Zdjęcie przedstawia prace konkursowe. Zdjęcie przedstawia prace konkursowe. Zdjęcie przedstawia prace konkursowe. Zdjęcie przedstawia prace konkursowe.